Batıkent Halı Yıkama

0312 250 1 251

Batıkent Halı Yıkama

Batıkent de Halı Yıkama

Batıkent halı yıkama firmamızda servislerimiz tarafından halı yıkama fabrikamıza gelen halılarınız, öncelikle cins ve özelliklerine göre ayrılmaktadır. Özellikle halılarınızın temizliğinden önce toz çıkarma işlemi yapılmaktadır, sonrasında ise temizliğini sağlamaktayız.

Halılarımız evlerimizin olmazsa olmazlarından diyebileceğimiz, temel eşyalardan dır. Dolayısıyla hayatımızda önemli yeri olan halıların bakımı ve temizliği çok önemlidir. Bu sebeple halı yıkama firmasını seçerken fiyatını ve kaliteli yıkamasını göz önünde bulundurmalısınız.

Halı yıkama sektörü her geçen gün büyümekte dolayısı ile halı yıkayan çok sayıda firma var. Fakat gerçekten istediğiniz şekilde halılarınızın temizliğini iyi sağlıyorlar mı ve halı yıkama firmalarını diğerlerinden nasıl ayırmalısınız.

Halıların sizin için önemini anlayan ve aynı zamanda halı yıkama tekniğini iyi bilen Batıkent halı yıkama firmamıza nasıl ulaşırsınız? Öncelikle yapmanız gereken telefon numaralarından bize ulaşmaktır. Bundan sonra ise aklınıza takılan soruları anında cevaplayacak olan müşteri temsilcimiz, sizleri karşılamaktadır.

Halılar evimizin her odamızda bulunan dolayısıyla her an temas ettiğimiz temel eşyalarımız arsında yer alır. Bu nedenle halıları yıkamak sağlımız için çok ama çok önemli bir durumdur. Çünkü halılarımızda yapısı gereği tüylerinin arasına binlerce bakteri gizlenmektedir. Halılar kirli olduğunu göstermeden kirini en diplerinde saklayabilir.


Batıkent Halı Temizleme

Sadece kir, toz ve leke değil aynı zamanda vücudumuzdan dökülen ölü deri tozları da halıların diplerinde yer almaktadır. Halıların yapısı gereği yere serilir ve ayak altında olduğu için, kirlenme durumu da çok fazladır. Bu kirler ve lekeler her zaman kolay çıkan lekeler olmayabilir, bazende leke halının içine işler.

Örnek verecek olursak başımıza sıkça gelecek durumlardan biriside çay lekesidir. Bu nedenle zengin Türk mutfağını da göz önünde bulundurarak yağlı yemek lekeleri de sıkça karşılaştığımız lekeler arasında yerini alır.
Buna rağmen Batıkent halı yıkama firmamız leke çıkarmada büyük oranda başarı sağlamıştır.

Halı temizliği yapılırken kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır. Çünkü sıcak su halıların ilmiklerine zarar verebilmektedir, aynı zamanda halıların renklerini soldurabilir. Sıcak suyun halınıza verebileceği zararı tahmin bile edemezsiniz hatta halıda çekme bile meydana gelebilmektedir.

Bu nedenle halı yıkama fabrikamızda kesinlikle soğuk su kullanılmaktadır. Suyun soğuk olması kadar suyun çok tazyikli olmamasının da önemi vardır. Çünkü tazyikli suyla yıkanan halılar çok yıpranmaktadır. Halıların bazıları çok sert yapıya sahiptir. Dolayısıyla ilmekleri dahi tazyikli su ile yıkama yapılınca yıpranmaya neden olduğu görülmektedir.

Son zamanlarda bazı halı yıkamacılar müşteriyi kendilerine çekmek için şu terimleri kullanmaktadırlar. Halınızı sıcak suyla yıkıyoruz, halılarınızı bol tazyikli su ile yıkıyoruz gibi terimlerle yalan söylemektedirler. Halbuki bu terimler doğru bilinen yanlışlar arasında yer almaktadır.

Batıkent de Halı Yıkama

Özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de halının durulanması dır. Aksi taktirde halıların çok iyi şekilde durulanmaması durumunda çok daha hızlı kirlenmektedir. Çünkü durulanması iyi yapılmayan halılar, tüylerinin içinde kalan deterjan kalıntıları ile yıpranmasına neden olur. Bu durum da hem halıların ömrünün kısalmasına hemde hızlı bir şekilde kirlenmesine neden olur. Bu nedenle her yıkamadan sonra halıların iyice durulayıp durulamadığını kontrol ediyoruz.

Halı yıkama sisteminde en çok dikkat edilecek hususlardan birisi de dökülen ölü deri tozlarıdır. İnsan derisi çok yağlı bir yapıya sahip olduğu için halı yıkama esnasında yağ sökücü malzeme kullanılmalıdır. Bu nedenle kullanılan temizlik şampuanı aynı zamanda iyi bir yağ çözücü ve antibakteriyel özelliğe sahip olması gerekir. Kullandığımız antibakteriyel şampuanlar sayesinde vücudumuzdan halılara dökülen ölü derileri temizliyoruz. Aksi taktirde halılarımızda
tekrar mikroorganizmaların oluşmasına neden olur.

Batıkent Halı Yıkama

Gözle görülmeyen ve aynı zamanda bu mikroorganizmalar halılarınızın kullanım ömrünü de kısaltmaktadır. Bu nedenle halıların temizliğine özen gösterilerek belli periyotlarda ve rutin bir şekilde yıkatmanız gerekmektedir.

Batıkent Halı Yıkama firmamızdan hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere sunacağımız hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Batıkent halı yıkama fabrikasını seçmeniz durumunda sizlere vereceğimiz hizmetin konforunu yaşayacaksınız. Bu nedenle hem kaliteli hizmet hemde hijyenik bir yıkama elde edeceksiniz. Halılarınızı teslim aldıktan sonra Batıkent halı yıkamanın evinize getirdiği bahar havasını hissedeceksiniz.

Batıkent halı yıkama verdiği her hizmeti garanti eder. Bu sayede koşulsuz tekrar yıkama garantinizi elde etmiş olursunuz.

Yenimahalle Halı Yıkama

Demetevler Halı Yıkama

ŞİMDİ ARA